You are currently viewing Ogłaszamy nabór na wizytę studyjną dla kadr turystycznych,  władz samorządowych oraz zarządzających atrakcjami turystycznymi w powiecie limanowskim

Ogłaszamy nabór na wizytę studyjną dla kadr turystycznych, władz samorządowych oraz zarządzających atrakcjami turystycznymi w powiecie limanowskim

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego realizując projekt pn. „Akademia Turystyki Powiatu Limanowskiego”, finansowany z budżetu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa  Obywatelskiego,  ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, ogłasza nabór na wizytę studyjną do Darłowa, w terminie 25-28 maj 2023r. Celem wizyt będzie spotkanie z przedstawicielami Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, pokazanie sposobu profesjonalnego zarządzania atrakcjami turystycznymi, poznanie tajników sukcesu danego produktu, możliwość wymiany informacji oraz inspiracja i podniesienie poziomu wiedzy.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 20 maja 2023r, pod adresem mailowym: lotlimanowski@gmail.com

PROGRAM WIZYTY STUDYJNEJ:

CZWARTEK, 25.05.2023r.

Wyjazd z Limanowej we wczesnych godzinach porannych, przyjazd do Darłowa w późnych godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w Hotelu Jan. Po obiadokolacji, która trwa od godz. 17:00 do 20:00 czas na spacer po nadmorskiej dzielnicy Darłowa – Darłówku oraz plaży.

PIĄTEK, 26.05.2023r.

godz. 9:00 – śniadanie (śniadanie w godz. 8:00-11:00)
godz. 11.00 – Przyjazd do Darłowa i zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych Darłowa: 

ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH – miejsce spoczynku Króla Trzech Narodów – Eryka Pomorskiego oraz MUZEUM, w którym można zobaczyć cenne eksponaty średniowiecznej sztuki sakralnej.

OK GODZ. 13:00 – 13:30 WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM PO DARŁOWIE
Stare Miasto, Rynek z barokowym Ratuszem, Brama Miejska,  Fontanna Rybaka, Kościoły, Centrum Obsługi Turystycznej.
Ok. godz. 15.00 -18.00 – przejazd do Darłówka, spotkanie z przedstawicielami Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Terminalu Turystycznym, drugim Centrum Obsługi Turystycznej, gdzie odbędzie się prezentacja dorobku turystycznego Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, wymiana doświadczeń dot. budowy sieci tras rowerowych, prezentacja realizowanych projektów przez lokalne organizacje turystyczne
Ok. godz. 18.00 – 18:30 – obiadokolacja w Hotelu (w godz. 17:00 – 20:00)
Czas wolny, korzystanie a atrakcji hotelu – park wodny, sauna, siłownia

SOBOTA, 27.05.2023r.
godz. 8.00 – śniadanie

godz. 9.30 – 11.00 zwiedzanie portu w Darłowie, obejmującego 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i będący czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Atrakcyjna jest wschodnia część portu, stąd wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach, podczas których można złowić prawdziwe, morskie ryby. Zaś w  Zachodnim Darłówku możemy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty.

godz.11.15 – zwiedzanie Latarni Morskiej Darłowo. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Latarnia powstała w XIX wieku wraz z budynkiem stacji pilotów. Wieża była wtedy dużo niższa i dopiero kolejne remonty uczyniły z niej pełnoprawną latarnię. Obecnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy to miał miejsce ostatni remont budynku. Dodatkowo historia jedynego w Polsce rozsuwanego mostu oraz kładka przyrodnicza.

godz. 12.30 – rejs statkiem Eryk I. Rejs statkiem stylizowanym na łódź Wikingów i starodawne galeony rozpoczynają się we wschodniej części portu rybackiego. Czas trwania ok. 40 min.

godz.13.30 – obiad w jednej z restauracji w Darłówku

godz. 15.00 – korzystanie z tras rowerowych.

Mała Pętla (7 km). Szlak rowerowy zwany Małą Pętlą ma jedynie 7 kilometrów, więc jest doskonały na rozgrzewkę. Obejmuje trasę od Darłówka Zachodniego przez Darłowo do Darłówka Wschodniego. W Darłowie można nieco zboczyć z trasy by zwiedzić starówkę. W zamian rowerów (ponieważ może być problem z tak duża ilością i dostępnością), proponujemy przejazd do Parku Edukacji i Rozrywki „Leonardia” – Parku stworzonego przez prawdziwych pasjonatów, wzorowany na grach z czasów Leonarda da Vinci. W parku znajduje się ponad 150 drewnianych gier oraz pracownia Leonarda da Vinci. Park jest idealnym przykładem, jak na kawałku łąki stworzyć wspaniały produkt turystyczny, który co roku przyciąga tysiące turystów.

Ok. godz. 18.00 – 18:30 – obiadokolacja w Hotelu (w godz. 17:00 – 20:00)
Czas wolny, korzystanie a atrakcji hotelu – park wodny, sauna, siłownia

NIEDZIELA, 28.05.2023r.

godz. 8.00 – śniadanie

Powrót do Limanowej, po drodze zwiedzanie zamku w Malborku, przyjazd w godzinach wieczornych.