You are currently viewing PISARZOWA. Już w ten weekend kolejny „Spacer Historyczny w Powiecie Limanowskim

PISARZOWA. Już w ten weekend kolejny „Spacer Historyczny w Powiecie Limanowskim

W sobotę 27 sierpnia wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w historycznej wędrówce w Pisarzowej (spacer poprowadzi Karol Wojtas).

PISARZOWA – Gmina Limanowa

w sobotę 27 sierpnia 2022 roku o godz. 16:15 przy pomniku przed kościołem pod wezwaniem świętego Jana Ewangelisty w Pisarzowej rozpocznie się spacer Królewska wieś Pisarzowa.

Pisarzowa to wieś u podnóża Pasma Łososińskiego. W przeszłości była wsią królewską. Z miejscowości tej pochodzą osoby zasłużone dla regionu takie jak np. Antoni Górszczyk. Podczas spaceru uczestnicy zwiedzą zabytkowy kościół pod wezwaniem świętego Jana Ewangelisty, cmentarz parafialny oraz Izbę Regionalną. Poznają także historię miejscowości..

Spacer potrwa około 2,5 godziny i odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Wydarzenie to jest kolejnym z serii 12 spacerów historycznych. Udział w spacerach jest nieodpłatny. Godziny rozpoczęcia poszczególnego spaceru oraz miejsce startu podane są na stronie www.lotlimanowski.pl oraz na profilu LOT Powiatu Limanowskiego, na portalu Facebook i na lokalnych portalach informacyjnych – informuje Agata Zięba – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego