You are currently viewing Ponad 300 przedstawicielek na III Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego.

Ponad 300 przedstawicielek na III Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego.

27 września 2023 roku w Ujanowicach odbył się III Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego.

Patronat honorowy nad uroczystością sprawował  Wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki oraz Pani Europoseł Beata Szydło

Kongres KGW na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w powiecie limanowskim. Jest on okazją do integracji środowiska Kół  Gospodyń Wiejskich w powiecie limanowskim oraz jest okazją do zdobywania nowych umiejętności i kontaktów w środowisku Kół Gospodyń Wiejskich.

W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 300 osób z 61 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Limanowskiego. To dla nich było dedykowane całe wydarzenie. 

Wydarzenie było podziękowaniem za ciężką pracę członkiń kół gospodyń wiejskich, które przez cały rok angażują się, by zachować kulinarny dorobek naszego regionu i promować powiat limanowski. Idea była więc taka, by w tym jednym dniu panie z KGW nie musiały pracować, a same zostały ugoszczone – mówi wicestarosta Agata Zięba, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego.

Na zorganizowanej przestrzeni wystawienniczej, 12 Kół Gospodyń Wiejskich miało okazję zaprezentować swój dorobek na specjalnie przygotowanych stoiskach. Podczas imprezy przygrywała kapela ludowa. W każde otrzymało pamiątkowy upominek.

Trzeci Kongres Kół Gospodyń Wiejskich został zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego a jego realizacja był możliwa dzięki

– wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego

– wsparciu Lasów Państwowych

– wsparciu Uniwersytetu Ludowego Trzech Mórz

– Darczyńcą wydarzenia była Fundacja ORLEN

Serdeczne podziękowania dla Lokalnej Grupy Działania Przyjazna Ziemia Limanowska, która ufundowała pamiątki z Kongresu które zostały przekazane przedstawicielom Kół Gospodyń Wiejskich.

Do zobaczenia za rok.