You are currently viewing „Dbamy o Polskę w Powiecie Limanowskim”
Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem

„Dbamy o Polskę w Powiecie Limanowskim”

Realizując zadanie publiczne pn.”Dbamy o Polskę w Powiecie Limanowskim”, sfinansowane z budżetu Województwa Małopolskiego, zorganizowaliśmy w przedszkolach i szkołach na terenie Powiatu Limanowskiego 10 warsztatów patriotycznych pn. „Akademia Małego Patrioty”, w ramach których przekazaliśmy 10 zestawów patriotycznych w skład których wchodziły: Księga Małego Patrioty, Gra Patriotyczna „Nasza Polska”, Śpiewniki Pieśni Patriotycznych, kolorowanki patriotyczne, biało-czerwone chorągiewki, pocztówki przedstawiające lokalne wydarzenia historyczne. Nauczyciele otrzymali gotowy scenariusz, do przeprowadzenia lekcji patriotycznej w przyszłości.

Do szkół i przedszkoli trafiło również 10 sztuk, 6,5 metrowych masztów flagowych, wraz z Flagą Narodową. Maszty zostały zamontowane w ogólnie dostępnym miejscu aby jeszcze silnie zjednoczyć nasz kraj i jego obywateli oraz zachęcić mieszkańców do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Maszty zostały przekazane przez Prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego, Pana Mieczysława Urygę.