You are currently viewing Mszana Dolna/Szczawa. Już w ten weekend kolejne „Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim”

Mszana Dolna/Szczawa. Już w ten weekend kolejne „Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim”

W sobotę (21 sierpnia) wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w historycznej wędrówce w Mszanie Dolnej a w niedzielę (22 sierpnia) w Szczawie. Spacery poprowadzi limanowski historyk i regionalista Karol Wojtas.

MSZANA DOLNA – w sobotę 21 sierpnia 2021 roku o godzinie 14:00 rozpocznie się spacer historyczny pod tytułem: Mszana Dolna w czasie okupacji. podczas którego uczestnicy zobaczą między innymi Rynek, cmentarz parafialny i Pomnik Ofiar II Wojny Światowej, miejsce egzekucji Żydów na osiedlu Pańskie.

  • Start spaceru o godz. 14:00 przy wejściu głównym na cmentarz parafialny w Mszanie Dolnej.
  • Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

SZCZAWA – w niedzielę (22 sierpnia) o godzinie 15:30 rozpocznie się spacer historyczny pod tytułem: Wody Mineralne i Partyzanci, podczas którego uczestnicy zobaczą między innymi zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, pomnik i Muzeum 1 PSP AK, Pijalnia Wód Mineralnych.

  • Start spaceru o godz. 15:30 przy kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

            Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim organizowane są przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego w ramach projektu „Spotkania z historią w Powiecie Limanowskim. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.