You are currently viewing Promocja produktu lokalnego podczas otwarcia Małopolskiego Sezonu Turystycznego w Powiecie Limanowskim

Promocja produktu lokalnego podczas otwarcia Małopolskiego Sezonu Turystycznego w Powiecie Limanowskim

W tym roku Otwarcia Małopolskiego Sezonu Turystycznego, organizowanego co roku przez Województwo Małopolskie, odbyło się w dniu 29 kwietna 2023r., na górze Mogielica. W trakcie trwania imprezy, Lokalna Organizacja Turystyczna, zorganizowała promocję produktu lokalnego. Do współpracy zaprosiliśmy sześć Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały stoiska z produktami regionalnymi, tradycyjnymi oraz innymi ciekawymi potrawami, dzięki czemu udało się nam zapewnić wyżywienie dla osób, które pojawiły się na Polanie Stumorgowej w drodze na Mogielicę.

Na stołach znalazły się między innymi: suska sechlońska, chleb męciński, jodłownicki kołacz z serem, łukowicka śliwka suszona, miód spadziowy z Beskidu Wyspowego, bundz / bunc, mleko od krów rasy polskiej czerwonej, śmietana z Limanowej, zsiadłe mleko z Limanowej, boczek domowy z Kasinki, kiełbasa swojska tradycyjna z Kasinki, zagórzańska zupa z karpieli na mleku, lokalne sery, potrawy gorące oraz ręcznie wypiekane chleby i ciasta.

Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu pozyskanym z budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach Małego Grantu.