You are currently viewing Skrzydlna. Już w ten weekend kolejny „Spacery Historyczny w Powiecie Limanowskim

Skrzydlna. Już w ten weekend kolejny „Spacery Historyczny w Powiecie Limanowskim

W sobotę 6 sierpnia wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w historycznej wędrówce w Skrzydlnej (spacer poprowadzi Karol Wojtas).

SKRZYDLNA – Gmina Dobra

w sobotę 6 sierpnia 2022 roku o godz. 16:00 na rynku w Skrzydlnej rozpocznie się spacer Dawna historia i nowe odkrycia. Podczas spaceru uczestnicy zwiedzą zabytkowy kościół pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa, willę rodziny Ginterów oraz zabytkowy dwór obronny.

Skrzydlna to miejscowość z bardzo ciekawą historią i bogata jest w zabytki. W ostatnich latach podczas prac remontowych i konserwatorskich w zabytkowym kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja dokonano wielu ciekawych oraz zaskakujących odkryć. W wyniku prac okazało się między innymi, że świątynia jest dużo starsza niż dotychczas podawano. W Skrzydlnej znajduje się także murowany dwór obronny w którym trwają także obecnie prace konserwatorskie. Dwór jest mało znany przez miejscowych mieszkańców jak i turystów. Przy rynku w Skrzydlnej zachowała się także dawna zabudowa w tym willa rodziny Ginterów. Budynek ten posiada ciekawą historię i w czasie II wojny świtowej pełnił ważną rolę.

Spacer potrwa około 2,5 godziny i odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Wydarzenia te są kolejnymi z serii 12 spacerów historycznych. Udział w spacerach jest nieodpłatny. Godziny rozpoczęcia poszczególnego spaceru oraz miejsce startu podane są na stronie www.lotlimanowski.pl oraz na profilu LOT Powiatu Limanowskiego, na portalu Facebook i na lokalnych portalach informacyjnych – informuje Agata Zięba – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego