You are currently viewing Ferie zimowe w Powiecie Limanowskim na stokach i trasach!

Ferie zimowe w Powiecie Limanowskim na stokach i trasach!

Ferie już się rozpoczęły, zatem dla miłośników narciarstwa przedstawiamy możliwości spędzenia czasu na terenie Powiatu Limanowskiego. Szusowanie na stokach czas zacząć!!!

TRASY NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Najdłuższa z nich to „Mogielica”, mająca aż 21 km. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850  m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy. Pętla o długości 21 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonego od wypożyczalni o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.

Trasa na „Polanie Stumorgowej” Pokrywa śniegu do 60cm. Trasa oblodzona. Drugą co do długości jest ponad 2 km trasa zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą (utworzona w zależności od warunków pogodowych). Znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Z główną trasą wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego łączy się w okolicach 6 km.

Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka zaś „mała pętla” przy stadionie LKS Zalesianka o długości 1200 metrów.

Przypominamy, że w związku z zakończeniem w dniu 31.12.2019 r. okresu trwałości projektu pn. „Budowa narciarskich tras biegowych z funkcją rekreacji letniej w rejonie Góry Mogielica wraz z infrastrukturą towarzyszącą” od dnia 2.01.2020 r. wypożyczenie sprzętu sportowego jest PŁATNE!
Wypożyczalnia czynna jest 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00.

Zachęcamy do śledzenia aktualnych warunków na trasach na Fanpage Trasy Biegowe Mogielica

LIMANOWA SKI położona w kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5 km od centrum Limanowej. Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi  kolej krzesełkowa skąd możemy wybrać jedną z 2 tras zjazdowych:

  • niebieską – widokową i rekreacyjną trasę dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy o długości 1000 m biegnącą przez las, początkowo południowo – wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.
  • czerwoną – trasę dla zaawansowanych narciarzy o długości 700m. wiodącą wzdłuż kolei krzesełkowej, posiadającą certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom. Początkowy odcinek trasy jest bardzo stromy i przechodzi w łagodny przy dolnej stacji.
  • Stawiający pierwsze kroki jak i doszkalający się narciarze mogą skorzystać z 300 m łagodnej, zielonej trasy przy wyciągach orczykowych.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK

LASKOWA-SKI posiada jedną z najdłuższych i najnowocześniejszych kolei krzesełkowych w Polsce. TS-4 to nowoczesny wyciąg o długości 1550 m.
Najdłuższą trasa ma 2000 m, a suma wszystkich tras zjazdowych wynosi blisko 4800 m, które obsługują 4 wyciągi (w tym trzy wyciągi talerzykowe i jeden czteroosobowy wyciąg krzesełkowy) o łącznej przepustowości 4000 osób/h. Stok jest w całości oświetlony.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK

OSTOJA KONINKI to górski ośrodek wypoczynkowy usytuowany u podnóża gór Gorców. Bezpośrednio przy ośrodku znajduje się kolej linowa. Dla narciarzy czynna jest trasa główna z Tobołowa, natomiast dla dzieci – trasa Hutek.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK.

STACJA NARCIARSKA KASINA SKI to ośrodek zlokalizowany w Kasinie Wielkiej, który dzięki swojemu położeniu blisko Krakowa i Nowego Sącza.
Stacja dysponuje 6-osobową koleją krzesełkową o długości 1100 metrów.
Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie, co pozwala na przyjemną jazdę nawet przy silnych, porywistych wiatrach.
Trasa zielona na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 100 metrowym wyciągiem taśmowym SunKid przygotowana jest dla osób stawiających pierwsze kroki na nartach.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK

STACJA NARCIARSKA SKI LUBOMIERZ umiejscowiona jest na północnym stoku Jaworzynki (1026 m n.p.m.) – tuż przy granicy Gorczańskiego Parku Narodowego. Z górnej stacji, przez którą przebiega szlak na Kudłoń i Turbacz, narciarze i snowboardziści mogą podziwiać piękną panoramę Beskidu Wyspowego. W ośrodku zainstalowane są obecnie trzy wyciągi narciarskie:

  • Szybki, podwójny orczyk o długości prawie 700 metrów i różnicy wzniesień dochodzącej do 200 metrów,
  • Pojedynczy wyciąg orczykowy o długości 400 metrów i różnicy wzniesień prawie 110 metrów.
  • Wyciąg talerzykowy o długości 160 metrów, przeznaczony dla dzieci, początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz osób pragnących doskonalić swoją technikę jazdy.

    Trasy narciarskie posiadają system sztucznego naśnieżania i oświetlenia. Przy dolnej stacji znajdują się szkoły narciarskie, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z serwisem narciarskim.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK.

Dodaj komentarz