You are currently viewing Otwarcie Ogólnopolskiego Sezonu Narciarskiego w Kasinie Wielkiej

Otwarcie Ogólnopolskiego Sezonu Narciarskiego w Kasinie Wielkiej

Tej zimy Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zaprosili turystów oraz osoby zajmujące się małopolską turystyką do Kasiny Wielkiej w Powiecie Limanowskim na oficjalny start sezonu zimowego. Gospodarzem wydarzenia była Stacja Narciarska Kasina Ski, wchodząca w skład Grupy Pingwina, czyli pięciu stacji narciarskich działających na terenie Polski.

Tego dnia u podnóża stacji Kasina Ski gości witały atrakcyjne stoiska z materiałami promującymi powiat limanowski i ziemię zagórzańską. Do wspólnej zabawy zachęcali również Inspektor Wawelek i Pingwinek, którzy promowali bezpieczne formy aktywnego wypoczynku oraz odpowiednie zachowania narciarzy.

Otwarcie sezonu narciarskiego było doskonałą okazją do zaprezentowania nowej oferty tras narciarskich wokół Góry Mogielica. Prezentację poprowadził Paweł Tokarczyk – przedstawiciel najmłodszej w Małopolsce  – powołanej przez Powiat Limanowski w 2019 roku Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego. Zaprezentowano nowy model funkcjonowania tras, pokazano nowe trasy, dostępny cennik wypożyczalni, godziny funkcjonowania wypożyczalni, warunki utrzymania tras oraz informacje gdzie na bieżąco śledzić warunki na trasach.

Dla przypomnienia kilka faktów na temat zmian na trasach

Główną bazą kompleksu pozostanie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w Zalesiu, będzie to jedyne miejsce gdzie można wypożyczyć sprzęt sportowy.

Do dyspozycji turystów pozostaje parking oraz budynek obsługi, gdzie znajduje się płatna wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona  w 180 par nart z butami do biegów narciarskich, 60 rowerów górskich, kijki do nordic walking, a także  sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych.

W budynku znajduje się duża szatnia, toalety i sala dla gości ze stołami, ławami i kaflowym kominkiem. Pozostałe punkty wypożyczania sprzętu w szkołach w Słopnicach i Jurkowie nie będą funkcjonować.

Godziny otwarcia Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka”  (wypożyczalnia sprzętu)

Sezon wysoki od 2.01. do 28.02 – 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00
Sezon niski od 1.03 do 20.06 – 6 dni w tygodniu od wtorku do niedzieli w godz. od 9.00 do 17.00
Sezon wysoki od 21.06. do 30.09 – 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00
Sezon niski od 1.10 do 31.12 – 6 dni w tygodniu od wtorku do niedzieli w godz. od 9.00 do 17.00

Wypożyczalnia zamknięta jest w dniach:
25.12, 01.01, Niedziela Wielkanocna, Poniedziałek Wielkanocny, 1 listopada
Bieżące informacje o warunkach są podawane na stronie www.trasymogielica.pl

Trzy trasy biegowe

Najdłuższa z nich to „Mogielica”, mająca aż 21 km. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850  m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy. Pętla o długości 21 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonego od wypożyczalni o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.

Trasa na Polanie Stumorgowej – NOWA TRASA!

Drugą co do długości jest ponad 2 km trasa zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą (utworzona w zależności od warunków pogodowych). Znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Z główną trasą wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego łączy się w okolicach 6 km.

Mała Pętla

Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka zaś „mała pętla” przy stadionie LKS Zalesianka o długości 1200 metrów.

Trasy przygotowywane są:
– raz w tygodniu jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne (pokrywa śniegu powyżej 30cm, temperatura ujemna)
– po intensywnych opadach śniegu
– jeżeli ślad na trasie został zniszczony na dłuższym odcinku
– na zawody

Gdzie znaleźć informacje o trasach w sieci:

www.trasymogielica.plaktualne raporty z tras

Trasy Biegowe Mogielica- serwis informacyjny – Facebook – aktualne raporty z tras

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego – Facebook

Powiat Limanowski – Facebook

www.powiatlimanowski.ploficjalna strona Powiatu Limanowskiego

Materiały promujące okolicę i trasy dostępne są w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zalesiu.

Trasami zarządzać będzie nadal Powiat Limanowski przy wsparciu gmin Kamienica, Słopnice, Dobra oraz współpracy z Nadleśnictwem Limanowa.

Dodaj komentarz