You are currently viewing TYMBARK. Już w ten weekend kolejny „Spacer Historyczny w Powiecie Limanowskim

TYMBARK. Już w ten weekend kolejny „Spacer Historyczny w Powiecie Limanowskim

W sobotę 3września wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w historycznej wędrówce w Tymbarku (spacer poprowadzi Karol Wojtas).

TYMBARK

W sobotę 3 września 2022 roku o godz. 16:00 na Rynku w Tymbarku rozpocznie się spacer Śladami II wojny światowej i okupacji niemieckiej po Tymbarku.

W ten weekend odbędzie się ostatni w tym sezonie Spacer Historyczny w Powiecie Limanowskim. Tym razem w Tymbarku uczestnicy poznają dzieje tej miejscowości w czasie II wojny światowej i okupacji niemieckiej. Uczestnicy spaceru zwiedza między innymi Izbę Pamięci w Bibliotece Publicznej oraz cmentarz parafialny. Omówienie będą losy wybranych postaci z Tymbarku oraz przebieg walk we wrześniu 1939 roku na Ziemi Limanowskiej.

Spacer potrwa około 2,5 godziny i odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Wydarzenie to jest kolejnym z serii 12 spacerów historycznych. Udział w spacerach jest nieodpłatny. Godziny rozpoczęcia poszczególnego spaceru oraz miejsce startu podane są na stronie www.lotlimanowski.pl oraz na profilu LOT Powiatu Limanowskiego, na portalu Facebook i na lokalnych portalach informacyjnych – informuje Agata Zięba – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego